Rozvoj bez hranic
+420 212 340 340
info@amakids.cz
23.07.2019
Sdílet: 2
  • Facebook
1204

DÍTĚ MÁ ŠPATNOU PAMĚŤ – CO S TÍM?

Co dělat, když má vaše dítě špatnou paměť? Musíte mu opakovat stejnou věc několikrát, stále si ji však nepamatuje. A ještě k tomu má problém s koncentrací pozornosti. Snažíte se mu vysvětlit, jak vykonat domácí úkol, ale dítě vás nevnímá.

Pokud tuto situaci znáte, doporučujeme především nečinit ukvapené závěry, ale zpočátku zjistit, co je přesnou příčinou špatné paměti a jaké rodičovské chování bude to správné. U předškoláků není tento problém tolik znatelný. Jak ale mají jednat rodiče školáků v případě, že jejich dítě má špatnou paměť a známky nejsou příliš valné? Na pořadu dne se vyskytuje velmi důležitá otázka – jak zlepšit prospěch. Zkusme se na to podívat.

DÍTĚ MÁ ŠPATNOU PAMĚŤ – CO S TÍM?

Špatná paměť u dítěte není žádný ortel

Pokud má vaše dítě špatnou paměť, položte sami sobě tyto otázky:

  1. Jaké má dítě vztahy se svými vrstevníky?
  2. Do jaké míry je schopno plnit pokyny?
  3. Domníváte se, že je nepozorné?
  4. Je schopno odpovědět na přímé otázky?
  5. Má dítě problémy s úkoly, u nichž je třeba si zapamatovat velký objem informací a následně je ukládat a zpracovávat?
  6. Odmítá dítě plnit složité úkoly?

Vzniká-li po zodpovězených otázkách nepotěšující obrázek, měli by rodiče věnovat zvýšenou pozornost rozvoji a zlepšování paměti dítěte.

Jak již bylo řečeno výše, je nutno zjistit příčinu špatné paměti. Životní styl, špatný režim, přetížení ve škole, špatné spaní – všechny tyto faktory mohou výrazně ovlivnit činnost paměti.

Pokuste se vytvořit pro vaše dítě každodenní režim, který mu umožní předejít neustálé vytíženosti a relaxovat alespoň trochu v době mezi návštěvou školy a četných kroužků. Mějte na paměti, že důležitým faktorem je také vyváženost jídelníčku. Nezapomeňte také, že existují speciální metodiky, které pomohou zlepšit paměť dítěte do takové míry, že si bude schopno snadno zapamatovat velký objem informací a začne samostatně vykonávat úkoly bez zbytečných připomínek.

Právě tuto možnost poskytuje jedinečná metoda mentální aritmetiky, podle níž se děti ve věku od 5 do 16 let učí v mezinárodních centech pro rozvoj dětí „Amakids“. Tréninky mentální aritmetiky založené na metodě ústního počítání umožňují významně zlepšit nejen paměť, ale také vytrvalost a rozvoj koncentrace.

Pro seznámení se s touto metodikou se stačí přihlásit na zkušební lekci, na které vám bude podrobně vysvětleno, jak bude výuka probíhat a jakých výsledků mohou děti dosáhnout dokonce po krátké době studia!

Těšíme se na vás v akademii mentální aritmetiky „Amakids“!